مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی:
حمایت از تولید و اشتغال ، در کنار تحقق درآمدهای مالیاتی

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی در راستای اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید و اشتغال، گفت: اولویت اصلی برنامه‌های اداره کل حمایت از تولید و اشتغال در کنار تحقق درآمدهای مالیاتی است.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، غلامرضا شریفی، مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: رعایت عدالت مالیاتی، تعامل حداکثری با تولیدکنندگان و اصناف در چارچوب قانون و همکاری با مردم از اولویت های کاری سازمان امور مالیاتی کشور است.
شریفی با بیان اینکه مودی مداری نیز سرلوحه فعالیت‌های کارکنان این اداره کل است افزود: هدف ما اعطای حداکثر بخشودگی جریمه‌های مالیاتی قابل بخشش به بدهکارانی است که اصل مالیات خود را پرداخت کنند و در این راستا با مودیان نهایت تعامل و همکاری را خواهیم داشت.
وی به اهمیت درآمدهای مالیاتی در کشور و لزوم مقابله با فرار مالیاتی اشاره کرد و افزود: زمانی درآمدهای حاصل از فروش نفت در کشور حرف اول را می زد ولی با اعمال تحریم های ظالمانه و فشار اقتصادی غرب این درآمدها محقق نشدند و لزوم برنامه‌ریزی برای تحقق درآمدهای پایدار مالیاتی مورد توجه قرار گرفت.
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه باید مراقب تولید ملی، سرمایه‌گذاری و اشتغال باشیم گفت: با تمرکز بر موضوع مقابله با فرارهای مالیاتی و کشف منابع جدید، بدون اعمال فشار بر تولید، سرمایه گذاری و اشتغال درآمدها تحقق پیدا می کنند.
شریفی درآمدهای مالیاتی را مطمئن‌ترین و سالم‌ترین نوع درآمد برای دولت‌ها عنوان کرد و گفت: از اولویت ها و برنامه های مهم نظام مالیاتی کشور فرهنگ سازی مالیاتی است و برای ارتقاء فرهنگ مالیاتی و نهادینه کردن مقوله مالیات در میان آحاد جامعه باید تلاش‌های همه جانبه ای صورت گیرد.


تاریخ خبر: 1396/12/21
کلمات کلیدی: آذربایجان شرقی تولید و اشتغال