نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرمان:
مالیات، زیربنای توسعه و سازندگی کشور است

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرمان گفت: مالیات زیربنای توسعه و سازندگی کشور و یکی از مولفه‌های اصلی برنامه اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری است.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، حجت‌الاسلام علیدادی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرمان در دیدار با مدیرکل امور مالیاتی استان، اظهار داشت: مالیات نقش مهمی در تحقق بودجه کشور دارد و با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، امیدواریم امسال برای مالیات‌دهندگان و سازمان امور مالیاتی سال خوبی باشد.
محمد سلمانی، مدیرکل امور مالیاتی کرمان نیز در این دیدار، گزارشی از عملکرد امور مالیاتی در سال گذشته ارائه کرد و اظهار داشت: تمام تلاش ما این است که در چارچوب اهداف سازمان و رضایت مودیان فعالیت کنیم.
وی مالیات بر ارزش افزوده را پایدارترین منبع درآمدی برای توسعه زیرساخت‌های شهری عنوان کرد و گفت: 30 درصد درآمدهای حاصل از محل مالیات بر ارزش افزوده در اختیار روستاها و 70 درصد نیز بر اساس سرانه جمعیت در اختیار شهرها قرار می‌گیرد و روستاهایی که فاقد دهیاری هستند، بودجه روستا به حساب فرمانداری شهرستان واریز می‌شود تا آن فرمانداری برای عمران و آبادانی روستاهای فاقد دهیاری، هزینه کند .
مدیرکل امور مالیاتی کرمان گفت: سال گذشته پنج هزار و 250 میلیارد ریال به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان از محل درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده پرداخت شد.
سلمانی با بیان اینکه فرار مالیاتی، پدیده‌ای مذموم است، خاطرنشان کرد: مبارزه و برخورد جدی با جرائم و فرار مالیاتی، نیازمند همکاری همه دستگاه‌های اجرایی است.
وی همچنین با اشاره به طرح جامع مالیاتی افزود: تسریع در انجام امور مودیان، کاهش هزینه‌های وصول و ایجاد شفافیت در مالیات ستانی از جمله مزایای اجرای این طرح بشمار می‌رود .


تاریخ خبر: 1397/02/23
کلمات کلیدی: