مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین:
نظام مالیاتی از فعالیتهای خیرخواهانه حمایت می کند

مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین با اشاره به معافیتهای مالیاتی، گفت: براساس قانون، نظام مالیاتی از فعالیتهای خیرخواهانه حمایت می کند.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، مصطفی پورامیدی، مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین، در دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش و مدیرکل نوسازی مدارس استان گفت: براساس ماده 172 قانون مالیاتهای مستقیم ، صددرصد وجوهی که به حساب‌های تعیین شده از طرف دولت به منظور بازسازی یا کمک و نظایر آن به صورت بلاعوض پرداخت می شود و همچنین وجوه پرداختی یا تخصیصی یا کمک‌های غیرنقدی بلاعوض اشخاص اعم از حقیقی یا حقوقی جهت تعمیر، تجهیز، احداث، یا تکمیل مدارس، دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی، مراکز بهداشتی و درمانی و یا اردوگاه‌های تربیتی و آسایشگاه‌ها و مراکز بهزیستی و کتابخانه، مراکز فرهنگی و هنری (دولتی) از درآمد مشمول مالیات عملکرد سال پرداخت قابل کسر است .
پورامیدی ادامه داد: با توجه به اینکه فعالیت های عام المنفعه و امور خیریه نقش مهمی در ارتقای کیفیت زندگی جوامع و کاهش هزینه های دولت دارند، باید با تشویق و ترغیب، فعالیتهای خیریه و عام المنفعه در مسیر رشد و توسعه استان و ارائه خدمات به گروههای ضعیف و آسیب پذیر جامعه سازماندهی شوند.
پورامیدی اضافه کرد : در سال گذشته بیش از 200 میلیارد تومان از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده به حساب شهرداریها و دهیاریهای استان واریز شده است که در عمران و آبادانی شهرها بسیار حائز اهمیت است.
همچنین قاسمی، مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش نیازمند مشارکت مردمی جهت ارتقاء کیفیت آموزشی است بیان کرد : با تلاش خیرین ضمن مشارکت در مدرسه سازی گام مهمی در تعلیم وتربیت برداشته شده است.
وی در ادامه از تعامل و مساعدت مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین درحل مشکلات مالیاتی و همکاری جهت جذب خیرین مدرسه ساز قدردانی کرد .


تاریخ خبر: 1397/03/02
کلمات کلیدی: قزوین