مدیرکل امور مالیاتی قزوین:
فرهنگ سازی مالیاتی از برنامه های کلیدی نظام مالیاتی است

مدیرکل امور مالیاتی قزوین گفت: برای پیشبرد اهداف نظام مالیاتی، فرهنگ سازی از برنامه های اولویت دار نظام مالیاتی محسوب می شود.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، پورامیدی، مدیرکل امور مالیاتی قزوین، در دیدار با شهردار محمدیه، با بیان اینکه مالیات نقش انکارناپذیری در توسعه اقتصادی کشور دارد گفت: شهرداران به عنوان دستگاه های خدمات رسان برای نهادینه کردن فرهنگ پرداخت مالیات رسالت مهمی را برعهده دارند که تحقق این مهم نیازمند تلاش ومشارکت بیشتر میان شهرداریها و ادارات مالیاتی است .
پورامیدی خاطر نشان کرد: در سال 96 بالغ بر 240 میلیارد تومان به شهرداری ها و دهیاری های این استان از محل مالیات برارزش افزوده وعوارض آلایندگی کمک شده که این اعتبارات نقش موثری در رفع مشکلات شهرها و روستاها و توسعه خدمات شهری دارند .
وی افزود: اطلاع رسانی لازم باید به شهروندان صورت گیرد تا بدانند درآمدهای مالیاتی، هزینه خدمات عمرانی در سطح شهرستان ها و دهیاری ها را تامین می کند و در مصارفی از جمله تجهیز و نوسازی حمل و نقل عمومی،ایجاد فضاهای تفریحی،ترمیم خیابان ها و معابر شهری و ... مورد استفاده قرار می گیرد.
پورامیدی ادامه داد: با فرهنگ سازی مالیاتی صحیح می توان شهروندان را از نقش مالیات در توسعه کشور و توزیع عادلانه ثروت و درآمد در جامعه آگاه ساخت، که نهایتا منجر به بهبود وضعیت بهداشت، آموزش، حمل ونقل، ارتباطات و دیگر اجزاء زیرساخت اقتصادی و اجتماعی کشور خواهد شد .
وی همچنین با تاکید بر فرهنگ سازی مالیاتی، گفت: نامگذاری اماکن شهری به نام مالیات گامی در جهت آشنایی شهروندان با مصارف مالیات و فرهنگ سازی مالیاتی است و امیدواریم به زودی در شهر محمدیه پروژه ای به نام مالیات نامگذاری گردد.
در ادامه دیدار، مریم نخستین، شهردار محمدیه، ضمن اعلام آمادگی جهت اجرای برنامه های فرهنگ سازی مالیاتی، گفت: درآمدهای مالیاتی که به شهرداریها اختصاص می یابد، پایدارترین و با ثبات ترین درآمد شهرداری هاست و به تحقق اهداف و اجرای پروژه‌های عمران شهری کمک شایانی می کند.


تاریخ خبر: 1397/04/12
کلمات کلیدی: قزوین