حجت الاسلام والمسلمین سید علی رضوی نسب امام جمعه بسطام
باید مردم را نسبت به پیامدهای پرداخت مالیات آگاه کرد

بسطام
به مناسبت فرارسیدن هفته فرهنگ مالیات مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان ، معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل ، مسئول حراست ، مسئول روابط عمومی اداره کل ،رئیس اداره امور مالیاتی بسطام با امام جمعه بسطام دیدار کرد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل سمنان ،عباس بی نیاز بیان کرد : مقام معظم رهبری با اشاره به بحث اقتصاد مقاومتی ، بحث مالیات را همواره در چند سال اخیر مطرح کردند وباید به گونه ای عمل شود که اگر درب چاههای نفت را بستیم ،برای تأمین هزینه های جاری کشور دیگر دچار مشکل نشویم.
وی با اشاره به اینکه مادر جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داریم ،افزود : دشمنان ما اصل اسلام را قبول ندارند و نباید از دشمنان اسلام انتظاری غیر از این داشت چراکه از ابتدای شکلگیری انقلاب اسلامی وضع به همین گونه بوده است .آنها با ابزارهای متعدد چون فشارهای اقتصادی ،تحریم ها ، سعی دارند اصل نظام را زیر سوال ببرند و و سعی در نابودی ایران اسلامی دارند .
وی در ادامه خاطر نشان کرد : باید در پرداخت مالیات عدالت و قانون اجرا شود وشرایط اجرا را درک کرد وبه عدالت به عنوان روح قانون توجه کرد وگرنه مشکلات وموانع زیادی در راستای تحقق اهداف خواهیم داشت. پس باید مردمداری را منشا رفتارهای خود قرار داده و دروصول مالیات همچون گذشته با مردم تعامل کرد چرا که تبعات نارضایتی مردم در صورت فشار برآنها بیشتر خواهد بود والبته ممکن است افرادی از این شرایط سوء استفاده کنند وتعداد این افراد انگشت شمار است.
مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان در ادامه بیان کرد : مردم ولی نعمتان نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند ودر شرایط اقتصادی سخت همواره تلاش براین بوده است که با آنان دروصول مالیات مدارا شود وبتوان شعار سازمان امور مالیاتی به عنوان تبدیل سازمان امور مالیاتی کشور را به عنوان دستگاه محبوب مردم تحقق ببخشیم .
ایشان همچنین خاطر نشان کرد : در سال جاری حدود 31000 هزار اظهارنامه از مودیان مالیاتی مشاغل در سطح استان دریافت شد که به نسبت مدت مشابه سال گذشته حدود 3/3 درصد رشد وبا حدود 16000 هزار مودی به عبارتی بیش از پنجاه درصد توافق حاصل شد واظهارنامه ابرازی برابر مقررات تبصره ماده صد قانون مالیاتهای مستقیم قطعی شد که به نسبت سال گذشته از نظر تعدادی رشد 22 درصدی داشته است.
وی درادامه افزود : باید فی ما بین ائمه جمعه محترم و مودیان و کارکنان مالیاتی نوعی تعامل ، وفاق و همدلی ایجاد کرد واز طریق تریبون نماز جمعه اطلاع رسانی شود که کلیه عوارض پرداختی توسط مردم در شهر خودشان هزینه می گردد تا مودیان محترم مالیاتی با رغبت مالیات و عوارض خود را پرداخت نمایند .
در ادامه حجت الاسلام سید علی رضوی ،امام جمعه بسطام با تبریک به مناسبت فرارسیدن هفته فرهنگ مالیاتی بیان کرد: پرداخت مالیات یک فریضه وامر واجب است طوریکه از ابتدای وصدر اسلام ائمه اطهار چون علی (ع ) برای تأمین هزینه های حکومت مالیات وخراج وضع می کردند.
امام جمعه بسطام در ادامه اضافه کرد: ما دریک جنگ تمام عیار اقتصادی قرار گرفتیم ودشمنان با فشارهای سیاسی و اقتصادی درصدد ضربه به اسلام و مسلمین هستند که باید منویات مقام معظم رهبری را در این زمینه در نظر گرفت وبه هیچ عنوان به دشمنان نظام وانقلاب اعتماد نکرد وانتظاری از آنها نداشت وبتوانیم کشوررا باسایر در آمدها اداره کنیم .
امام جمعه بسطام با اشاره به بحث فرهنگسازی در عرصه مالیات اشاره کرد: برای جلب اعتماد مردم باید مشخص شود که مالیات پرداختی در چه زمینه هایی هزینه می شود واگر مردم بدانند مالیات پرداختی به شهر ودیار خودشان برای بهبود وضعیت عمران شهری هزینه می شود راحت تر مالیات پرداخت می کنند ودر این زمینه به مردم اطلاع رسانی شود و برای آگاهی هرچه بیشتر مردم از ابزارها تبلیغاتی ورسانه ها استفاده کنیم .
ایشان در پایان خاطر نشان کردند: مانیز در خطبه های نماز جمعه سعی می کنیم مردم را نسبت به پرداخت مالیات آگاه کنیم و وسهم خود را به عنوان خدمتگذار مردم ایفا خواهیم کرد ودر این راستا باید تعامل وهمکاری بیشتری صورت گیرد .

تاریخ خبر: 1397/04/26
کلمات کلیدی: امام جمعه بسطام