مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان شرقی:
رویکرد سازمان، اعتماد آفرینی و تعامل با مودیان است

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان شرقی گفت: رویکرد سازمان امورمالیاتی، اعتماد آفرینی و تعامل با مودیان و اصناف است.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران،شریفی، مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان شرقی،در جلسه با اعضاء صنف طلا و جواهر تبریز به منظور رسیدگی به مشکلات و دغدغه های اعضای این صنف در بخش مالیات بر ارزش افزوده،گفت: رویکرد تعامل منطقی و اعتماد آفرینی با اصناف از اولویت های اصلی سازمان و اداره کل در سال جاری است و در این راستا، از برگزاری جلسات هم اندیشی در راستای رفع مشکلات صاحبان مشاغل استقبال می‌شود.
مدیر کل امور مالیاتی استان آذربایجان شرقی افزود: رویکرد اداره کل گسترش اعتماد بین اداره کل و اتحادیه ها است و در صورت همکاری مودیان با نظام مالیاتی، تعاملات و توافقات تداوم خواهد یافت.
شریفی بر آمادگی کامل برای انجام هرگونه مساعدت در حل و فصل نهایی مسایل و مشکلات مالیاتی اتحادیه صنف طلا و جواهر تاکید کرد و افزود: با اقدامات و مساعدت‌های صورت پذیرفته در ارتباط با رسیدگی به پرونده های مالیاتی مودیان این بخش شامل تعدیل، تخفیف و نیز بخشودگی جرایم مالیات بر ارزش افزوده شاهد رضایت عمومی مناسبی در بین مودیان بوده ایم.
وی به اختیارات تفویض شده به ادارات کل استان ها اشاره کرد و گفت: با توجه به این که اختیارات تقسیط و بخشودگی جرائم مالیاتی به استان ها تفویض گردیده است، این اداره کل از حداکثر اختیارات قانونی خود جهت رفع و رجوع پرونده ها استفاده خواهد نمود.
در پایان این دیدار مهدی بهرمانی، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تبریز نیز ضمن ارائه گزارشی از وضعیت بازار و رکود حاکم بر آن، به طرح مسایل و مشکلات مالیاتی این صنف پرداخت و گفت: ما خواهان جلب مساعدت و همکاری بیشتر اداره کل در راستای حل و فصل مشکلات هستیم و امیدواریم با تعامل صورت گرفته ، مسائل و ابهامات این اتحادیه با تلاش و اهتمام بیشتری پیگیری شود.


تاریخ خبر: 1397/05/02
کلمات کلیدی: آذربایجان شرقی