نماینده ولی فقیه در استان قزوین تاکید کرد:
جلب اعتماد مودیان، با رعایت عدالت

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: برای جلب اعتماد مودیان، نظام مالیاتی باید عدالت، انصاف و قانون مداری را مد نظر قرار دهد و ائمه جمعه نیز با توجه به عملکرد نظام مالیاتی به تبیین نقش مالیات در جامعه یپردازند.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی فقیه در قزوین، در دیدار با مدیرکل امور مالیاتی استان، با اشاره به اینکه جایگاه مالیات در جامعه به خوبی شناخته نشده است، اظهار داشت: مالیات هم حق الناس وهم بیت المال است بنابراین باید در وصول آن عدالت رعایت شود.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به اینکه مالیات باید بر اساس رونق و اشتغال در جامعه وصول شود، تاکید کرد: دستگاه مالیاتی در جهت حمایت از تولید و رونق اقتصادی باید نهایت تعامل را با اصناف و بخش خصوصی داشته باشد و شفافیت مالیاتی را در دستور کار قرار دهد.
آیت الله عابدینی با تاکید بر اینکه مودیان مالیاتی باید نسبت به عملکرد ماموران مالیاتی اطمینان کسب نمایند، گفت: برای اعتماد آفرینی و فرهنگسازی مالیاتی، مردم ومالیات دهندگان باید اطمینان کسب کنند که مالیات پرداختی آنها به درستی هزینه می شود.
همچنین در این دیدار، مصطفی پور امیدی، مدیرکل امور مالیاتی قزوین، ضمن ارائه گزارشی از مجموعه فعالیت ها و اقدامات اداره کل در حوزه های مختلف گفت: در سال گذشته اقداماتی همچون توافق با اصناف، بخشودگی جرایم قابل بخشش ، تقسیط مالیات و حداکثر مساعدت با مودیان در اداره کل صورت گرفته است. وی اضافه کرد: تکریم ارباب رجوع و رعایت عدالت مالیاتی دو اصل مهم در فرایند مالیات ستانی است و ما هیچگاه به دنبال وصول مالیات و درآمد ناحق نیستیم.
پورامیدی همچنین وصول عادلانه مالیات در عین رضایتمندی را سرلوحه کار مجموعه کارکنان امور مالیاتی استان دانست و از حمایت های امام جمعه قزوین از مجموعه امور مالیاتی استان قدردانی کرد.


تاریخ خبر: 1397/06/05
کلمات کلیدی: قزوین