استاندار خراسان رضوی: اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مالیاتی نقش تاثیرگذاری بر افزایش درآمدهای مالیاتی دارد
j
استاندار خراسان رضوی یکی از عوامل موفقیت سازمان امور مالیاتی را ایجاد تغییرات بنیادین در آن عنوان کرد و گفت: به موازات استفاده از سیستمهای نرم افزاری و سخت افزاری کارآمد و سرمایه های انسانی مجرب، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مالیاتی نقش تاثیرگذاری بر افزایش درآمدهای مالیاتی دارد.
علیرضا رشیدیان همزمان با هفته دولت با حضور در شهرستان طرقبه و شاندیز ساختمان جدید اداره امور مالیاتی این شهرستان را افتتاح نمود و با تاکید بر خدمت بیشتر به مودیان اظهار داشت: سازمان امور مالیاتی که یک دستگاه حاکمیتی بر محور مردم است باید طوری عمل کند که در کنار مالیات ستانی حداکثر رضایت مردمی را کسب نماید.
وی افزود: خوشبختانه اداره کل امور مالیاتی استان از این جهت خوب عمل کرده است و در مجموع چه بخش های خصوصی و چه غیر خصوصی از عملکرد این اداره کل راضی هستند.
مدیر کل امور مالیاتی خراسان رضوی نیز در این مراسم با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجائی و باهنر، افتتاح ساختمان جدید امور مالیاتی شهرستان طرقبه و شاندیز را برگ زرین دیگری از خدمات اداره کل امور مالیاتی استان در تاریخ عنوان کرد و اظهار داشت: احداث این ساختمان در سال 94 ( در زمینی با عرصه 1000 متر و اعیانی حدود 1800 متر در دو طبقه شروع و با صرف هزینه ای بالغ بر 30 میلیارد تومان یکی از بهترین ساختمان های اداره کل در سطح استان می باشد.
یحیی یعقوب نژاد گفت: شهرستان طرقبه و شاندیز حدود 220 میلیارد ریال از درآمدهای مالیاتی استان در سال 96 را تامین نموده که 55 میلیارد ریال آن در قالب عوارض شهرداری و دهیاری به حساب آنها واریز شده است.
وی افزود: از نیمه دوم سال 87 تا پایان مرداد ماه سال جاری حدود 230 میلیارد ریال عوارض به حساب شهرداری و دهیاری های شهرستان طرقبه و شاندیز واریز شده است.
یعقوب نژاد با بیا ن اینکه دریافت مالیات و استیفای حقوق دولت در چارچوب قانون و کسب رضایت مودیان جزو اولویت های کاری ما می باشد، گفت: برای حمایت از صنایع و واحدهای تولیدی استان طی سال گذشته بالغ بر هفت هزار میلیارد ریال از بدیهی فعالان اقتصادی را تقسیط کردیم که این مقدار حدود یک سوم از کل درآمدهای مالیاتی استان بود.
مدیر کل امور مالیاتی خراسان رضوی افزود: در راستای حمایت از فعالیت های مولد و اشتغالزا طبق قانون مالیات های مستقیم مبنی بر معافیت ها، تسهیلات و ترجیحات طی 4 سال اخیر بالغ بر 9 هزار و 200 میلیارد تومان معافیت مالیاتی برای واحدهای تولیدی اعمال شده است.
وی گفت: از نیمه دوم سال 87 تا پایان مرداد ماه سال جاری بالغ بر 2 هزار و 500 میلیارد تومان از محل درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده به حساب شهرداری ها و دهیاری ها واریز نمودیم.


تاریخ خبر: 1397/06/06
کلمات کلیدی: