شهردار سمنان تأکید کرد:
نقش مهم مردم در مدیریت شهری با پرداخت مالیات

شهردار سمنان گفت: مردم می‌توانند از طریق پرداخت مالیات نقش مهمی در بهبود مدیریت شهری ایفا نمایند.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، رضوی، شهردار سمنان بیان کرد: جوامع بشری و توسعه پایدار آن امروزه نیازمند شهروندانی مشارکت پذیر است که با اعتماد، همفکری و تعامل خود زمینه‌های پیشرفت در جامعه را فراهم کنند و اداره‌ی شهرها امروز دیگر به روش سنتی جوابگوی نیازهای شهروندان نیست.
رضوی بر ضرورت پرداخت عوارض از سوی شهروندان اشاره و خاطرنشان کرد: امروزه بالا رفتن کیفیت زندگی در شهرها نیازمند صرف هزینه‌های بسیار بالایی است که شهرداری مکلف به تأمین این هزینه‌ها از منابع متعددی است که عوارض نوسازی، مشاغل و ... از مهم‌ترین ارکان درآمدی شهرداری است که می‌تواند از مظاهر اصلی مشارکت مردمی در مدیریت شهری به شمار آید.
شهردار سمنان با تأکید بر آثار بلندمدت پرداخت مالیات، اظهار داشت: پرداخت به‌موقع مالیات از سوی شهروندان، مانع از بروز اختلال در خدمت‌رسانی مناسب و شایسته به آنان می‌شود و به‌طور یقین اگر آگاهی از کارکرد‏های مالیاتی و به دنبال آن مشارکت مردمی افزایش یابد، شاهد گسترش چشمگیری در ارائه خدمات مختلف از قبیل فعالیت‌های عمرانی، ساماندهی طرح‌های ترافیکی، خدمات ایمنی و آتش‌نشانی، خدمات فرهنگی و اجتماعی و ... خواهیم بود.
شهردار سمنان افزود: درآمدهای ناپایدار کنونی در شهرهای بزرگ نمی‌تواند به‌تنهایی ضامن رشد منطقی و توسعه پایدار شهرها باشد، ازاین‌رو وابستگی صرف به این نوع منابع، در شرایط گوناگون اقتصادی حاکم بر جامعه، مدیریت شهری را با مشکلات عدیده‌ای مواجه می‌سازد.
وی با اشاره به هدف قانون‌گذار از تخصیص درصدی از مالیات بر ارزش‌افزوده به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها گفت: مردم، نهادها و دستگاه‌های اجرایی با پرداخت مالیات در مدیریت شهری و روستایی تاثیرگذارند; زیرا بخش مهم و اساسی هزینه‌های مربوط به خدمات عمرانی، خدمات شهری و روستایی خدمات اجتماعی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از این منبع تأمین اعتبار می‌شود.
شهردار سمنان در خاتمه ضمن تقدیر از نقش بااهمیت اداره کل امور مالیاتی استان در توزیع و تخصیص درآمدهای حاصل از مالیات ارزش‌افزوده، اظهار داشت: با گسترش همکاری‌های میان شهرداری و اداره کل امور مالیاتی استان می‌توانیم بر موانع پیش رو در خدمت‌رسانی به شهروندان فائق آییم تا شاهد استمرار توسعه شهری باشیم.


تاریخ خبر: 1397/07/17
کلمات کلیدی: سمنان