دکتر قائمی: پزشکان ما در استان خراسان جنوبی از دستگاه POS استفاده می کنند و حداکثر همکاری را با ادارات امور مالیاتی در پرداخت مالیات و انجام تکالیف قانونی خود دارند.
جلسه با پزشکان جلسه بررسی مسائل و مشکلات مالیاتی پزشکان با حضور رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند و سایر نمایندگان جامعه پزشکی استان، مدیرکل امور مالیاتی استان و معاونین ایشان در محل اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی برگزار گردید.
در این جلسه نمایندگان بخشهای مختلف جامعه پزشکی به بیان برخی از مسائل و مشکلات بخش خود پرداخته و گفتند:
متأسفانه در شهرها و استانهای توسعه یافته پزشکان با درآمدهای بسیار بیشتر و همچنین ضرایب مالیاتی پیش بینی شده مشابه با سایر مناطق کشور، کمتر مالیات می دهند و این باعث عدم رضایت و بی انگیزگی فعالیت پزشکان در مناطق کمتر توسعه یافته مانند خراسان جنوبی شده و رغبت ایشان به ماندن و خدمت در این مناطق کمتر می شود.
همچنین با توجه به تورم و افزایش هزینه ها بیش از 100 درصد، ویزیت پزشکان حدود 5 درصد افزایش یافته است و در برخی از مواقع تجهیزات و اقلام پزشکی مورد نیاز به دشواری های بسیار و هزینه بسیار بالا قابل تهیه است. لذا خواهشمندیم محرومیت استان خراسان جنوبی و تلاش پزشکان در استان دیده شود تا ماندگاری پزشکان در استان تثبیت شود.
در ادامه دکتر قائمی رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند گفت: بر خلاف برخی از استانها، پزشکان ما در استان خراسان جنوبی از دستگاه POS استفاده می کنند و حداکثر همکاری را با ادارات امور مالیاتی در پرداخت مالیات و انجام تکالیف قانونی خود دارند. بحث مالیات و مشارکت در پرداخت مالیات برای ما خیلی مهم است، لذا امیدواریم پرونده های جامعه پزشکی استان به صورت ویژه مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد.
دکتر قائمی ضمن تشکر از رفتار مناسب و حسن برخورد همکاران ادارات امور مالیاتی با جامعه پزشکان استان گفت: استان خراسان جنوبی متأسفانه هنوز امکانات پزشکی مناسبی جهت ارائه خدمات بیشتر به مردم شریف استان خصوصا در بخش مغز و اعصاب را ندارد و ما امیدواریم با تلاش و همت مسئولین استان و کمک در تمامی بخشها، بتوانیم روز به روز شاهد کمیت و کیفیت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی مردم در سطح استان باشیم.
در ادامه آقای نباتی مدیرکل امور مالیاتی استان ضمن تشکر از تلاش و خدمت جامعه پزشکی استان و مشارکت ایشان در پرداخت مالیات گفت: اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی همواره سعی نموده است در کنار فعالان اقتصادی باشد و حتی در زمانی که نقدینگی در جامعه کم بود، با تهاتر بدهی مودیان مالیاتی و طلب ایشان از سایر دستگاههای اجرایی، گام مهمی در کاهش مشکلات و دغدغه ایشان بردارد. همچنین درخصوص ضرایب مالیاتی، سازمان امور مالیاتی کشور برنامه های ویژه ای دارد که بخش مهمی از آن با اجرای طرح جامع مالیاتی محقق شده و امیدواریم با اجرای کامل این برنامه ها و همکاری سایر دستگاههای اجرایی، این ضرایب عادلانه و متناسب گردد.
آقای نباتی ضمن اشاره به برخی از مسائل و مشکلات اقتصادی استان و محرومیت منطقه گفت: ما از وضعیت پزشکان آگاهیم و نسبت به همه فعالان اقتصادی و مودیان مالیاتی استان اشراف کامل داریم. ما به جامعه پزشکی به چشم مودی و یک منبع درآمدی نگاه نمی کنیم، بلکه ایشان را به چشم خدمت رسان به مردم و عامل سلامت جسمی جامعه نگاه می کنیم و تمام تلاش خود را مصروف خواهیم داشت تا همکاران شما در این بخش بتوانند به ارائه خدمات بیشتر و مناسب تر به مردم شریف استان بپردازند. خشکسالی های مستمر استان خراسان جنوبی و عدم پیاده سازی پتانسیلهای سرمایه گذاری در این استان سبب شده است که سرمایه گذاران رقبتی به حضور و سرمایه گذاری در این استان نداشته باشند و پایه اصلی اقتصاد استان که کشاورزی بوده است فلج شده است. لذا نقدینگی و بازار کار استان وضعیت مناسبی ندارد و ما نیز تلاش می کنیم تا حد امکان به رفع مسائل و مشکلات اقتصادی فعالان اقتصادی کمک کنیم. همچنین مسائل و موارد مطرح شده قبلا نیز به همکاران گوشزد شده و مجددا نیز تأکید خواهد شد تا از حداکثر ظرفیت خود جهت رفع مسائل و مشکلات مالیاتی کلیه فعالان اقتصادی استان در چارچوب قوانین و مقررات استفاده نمایند.
ایشان در پایان متذکر شد: حسن رفتار و تکریم ارباب رجوع در سازمان امور مالیاتی کشور و اداره کل امور مالیاتی استان شعار ما و افتخار ما است و سعی بر این است که احترام مردم حتی در سخت ترین شرایط همواره رعایت گردد.

تاریخ خبر: 1397/07/30
کلمات کلیدی: تکالیف قانونی پزشکان