مدیرکل امور مالیاتی خوزستان:
توسعه و آبادانی شهرها و روستاها با پرداخت مالیات

مدیرکل امور مالیاتی خوزستان گفت: اختصاص درآمدهای مالیاتی به شهرها و روستاها موجب توسعه و آبادانی هر چه بیشتر آنها می‌شود.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، ارزانی بیرگانی، مدیرکل امور مالیاتی خوزستان در دیدار با نماینده شهرستان‌های اهواز، باوی،کارون و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: در پنج ماهه نخست امسال، بیش از یک هزار و 50 میلیارد ریال به شهرداری‌های اهواز، باوی،کارون، حمیدیه و الهایی پرداخت شده است که این مبالغ به توسعه فضای سبز، مبلمان شهری، آسفالت معابر شهری، ایجاد پارک و اقدامات دیگر تخصیص یافته است.
ارزانی بیرگانی در این دیدار با اشاره به ارتقا فرهنگ مالیاتی در استان، مشارکت مودیان استانی را مطلوب و قابل قبول توصیف کرد و افزود: با ارتقا فرهنگ مالیاتی و درکنار اخذ سیاست‌های کارآمد، شاهد تغییر نگرش مودیان به نظام مالیاتی و مشارکت هر چه بیشتر آنها در پرداخت مالیات هستیم.
وی افزود: با توجه به قانون مالیات های مستقیم که از ابتدای سال 95 به اجرا درآمد، به جای معافیت های مالیاتی، برای درآمدهای خاص و برخی سازمان ها و نهادها، نرخ صفر اعمال می‌شود، یعنی سازمان امور مالیاتی، درآمدها، بودجه و مخارج یک سازمان معاف از مالیات را به منظور شفاف سازی درآمدهای آن مشخص می‌کند اما از آن سازمان مالیات نمی گیرد.


تاریخ خبر: 1397/08/14
کلمات کلیدی: خوزستان