مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین در جلسه راهبردی اداره کل گفت:
جدیت، تلاش و همدلی لازمه موفقیت در اجرای طرح جامع مالیاتی است

جلسه راهبردی آذرماه
جلسه راهبردی اداره کل امور مالیاتی استان قزوین در راستای استقرار واحدهای طرح جامع مالیاتی با حضور مدیرکل، معاونین حسابرسی مالیاتی، مسئول حراست، دادیارمسئول انتظامی مالیاتی، روسای امور حسابرسی مالیاتی، رئیس اداره فناوری اطلاعات و کلیه کارکنان مرکز استان در محل سالن جلسات اداره کل برگزار گردید .
به گزارش روابط عمومی امور مالیاتی استان قزوین، مصطفی پورامیدی مدیرکل امور مالیاتی استان با اشاره به استقرار کامل واحدهای مالیاتی طرح جامع مالیاتی در استان و روند انتقال پرونده ها اظهارداشت: به مدد تلاش بی وقفه همه همکاران و معاونین محترم، علیرغم مشکلات موجود، روند پیاده سازی و استقرار واحدها پیشرفت قابل قبولی داشته است .
وی ضمن تبیین نقش و اهمیت طرح جامع مالیاتی در اقتصاد کشور اضافه کرد: طرح جامع مالیاتی اولویت ‎ دارترین برنامه وزارت امور اقتصادی و دارایی و عظیم ‎ ترین پروژه IT اقتصاد کشور است و عزم و تلاش تمامی مدیران سازمان بر این است تا این طرح هرچه سریع تر تکمیل و به طور کامل اجرایی گردد.
پورامیدی اذعان داشت: امور مالیاتی استان قزوین یکی از ادرات پیشرو در اجرای کامل این طرح است با این حال ما در ابتدای کار هستیم و امیدواریم در آینده ای نزدیک شاهد اجرای کامل این طرح و اخذ درآمدهای مالیاتی حقیقی و شفاف در کشور و استان باشیم.
مدیرکل امور مالیاتی استان با بیان اینکه اجرای هر طرح جدیدی قطعا مشکلاتی در بدو امر خواهد داشت ادامه داد: لازمه موفقیت طرح جامع مالیاتی این است که در تمام مراحل، کار با جدیت تمام و همدلی و همکاری همه جانبه و همچنین با افزایش تخصص و توان کارکنان دنبال شود. در شرایط حاضر باید از توان و تجربه همکاران با سابقه استفاده کرد و از راهکارها و پیشنهادات همکاران خلاق بهره گرفت.
وی در خصوص تعامل کارشناسان مجموعه فناوری اطلاعات در رفع موانع سیستمی به منظور تسریع در روند اجرایی برنامه های طرح جامع مالیاتی تاکید کرد و گفت: کارکنان کلیه واحدهای مالیاتی ملزم هستند ضمن استفاده از نرم افزارهای طرح جامع مالیاتی اهداف و وظایف محول شده را به نحو احسن ایفا نمایند، بنابراین علیرغم حجم زیاد تکالیف و وظایف محوله همکاران باید در اسرع وقت سیستم های مورد نیاز را آموزش دیده و ضمن ارائه خدمات مناسب به مودیان از ترددهای غیر ضروری و اتلاف وقت مراجعین جلوگیری نمایند.
پورامیدی با تاکید بر صدور سریع احکام، مغایرت گیری، برداشت و ابلاغ اوراق مالیاتی اظهار امیدواری کرد بتوانیم با اجرایی کردن طرح جامع مالیاتی، رضایت فعالان اقتصادی و مودیان مالیاتی را تا حد قابل قبولی کسب نماییم و مالیات قانونی و عادلانه را وصول نماییم .
در ادامه جلسه معاونین حسابرسی مالیاتی، معاون توسعه مدیریت و منابع، روسای امور مالیاتی و رئیس اداره فناوری اطلاعات اداره کل به بیان گزارش اقدامات حوزه فعالیت خود و همچنین مسائل و مشکلات موجود پرداخته و دستورات لازم جهت پیگیری مسائل و مشکلات و رفع آنها صادر گردید .

تاریخ خبر: 1397/09/11
کلمات کلیدی: طرح جامع مالیاتی جلسه راهبردی