مدیرکل مبارزه با پول‌شویی و فرار مالیاتی:
شفاف سازی مسیر برقراری عدالت مالیاتی را هموار می کند

مدیرکل مبارزه با پول‌شویی و فرار مالیاتی گفت: شفاف‌سازی یک اصل است و وقتی شفاف‌سازی در یک کشور اتفاق بیفتد، دولت می‌تواند مالیات را به‌درستی اخذ کند که از یک طرف عدالت مالیاتی اجرا می شود و از طرف دیگر، جلوی فرار مالیاتی گرفته می‌شود.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، هادی خانی، مدیرکل دفتر بازرسی ویژه، مبارزه با پول‌شویی و فرار مالیاتی در دیدار با مدیرکل امور مالیاتی خوزستان اظهار داشت: با شفاف‌سازی درآمدهای افراد، رانت‌ها برداشته می‌شوند و فساد کاهش می‌یابد.
خانی با اشاره به اینکه قانون مبارزه با پول‌شویی یک قانون عام است و برای همه جاری است اظهار داشت: نظام مالیاتی بر مبنای عدالت است و به همین جهت لازم است راه‌های فرار مالیاتی بسته شود و این مهم بواسطه کنترل درآمدهای افراد بواسطه مراجع قانونی و مبارزه با پول‌شویی امکان‌پذیر است .
ارزانی بیرگانی، مدیرکل امور مالیاتی خوزستان نیز ضمن ارائه گزارشی از عملکرد اداره کل از جمله وضعیت آمار وصول مالیات، تراکنش‌های بانکی و وضعیت کارت‌های بازرگانی در استان افزود:یکی از مهم‌ترین راهکارهای پرداخت مالیات، آگاهی مردم در خصوص مصارف مالیات است که باعث رشد و تعالی زندگی فردی و اجتماعی و شکوفایی اقتصادی می‌شود .
وی ادامه داد: در حال حاضر به عنوان سرباز اقتصادی کشور و دولت مشغول به کار هستیم و در این مهم یک قانونی داریم و آن وصول مالیات بر مبنای اسناد و مدارک و رعایت عدالت است که با تعامل و همکاری با کلیه اصناف و فعالان اقتصادی، بنا داریم تا وصول درآمدهای مالیاتی و حقوق حقه دولت صورت پذیرد.


تاریخ خبر: 1397/10/16
کلمات کلیدی: خوزستان