مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام خبر داد:
بیش از 139 میلیارد تومان سهم شهرداری‌های استان از مالیات بر ارزش افزوده

مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام اعلام کرد: از زمان اجرای قانون مالیات بر ارزش‌افزوده تاکنون، بیش از 139 میلیارد و 727 میلیون تومان به شهرداری‌های استان، اختصاص‌یافته است.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، عباسپور، مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام بابیان اینکه 23 میلیارد و 833 میلیون تومان از این مبلغ در 8 ماهه ابتدایی سال جاری به‌منظور توسعه و عمران شهرها، به‌حساب شهرداری‌های استان واریزشده است، افزود: مالیات یکی از مهم‌ترین منابع درآمد دولت‌ها برای تأمین اعتبارات عمرانی و توسعه شهرها و روستاهاست.
وی همچنین از اختصاص بیش از 56 میلیارد و 700 میلیون تومان از محل مالیات بر ارزش‌افزوده به دهیاری‌ها و امور عشایری استان خبر داد و افزود: این مبلغ از سال 90 لغایت آبان ماه سال جاری پرداخت‌شده است.
مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام دراین‌باره توضیح داد: عوارض وصولی موضوع ماده 38 قانون مالیات بر ارزش‌افزوده، به نسبت 70 درصد شهرها و 30 درصد روستاها و مناطق عشایری، بر اساس شاخص جمعیت به‌حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان واریز می‌گردد.
وی افزود: سهم روستاها و مناطق عشایری فاقد دهیاری از این مالیات، به‌حساب فرمانداری‌های شهرستان مربوطه واریز و با مشارکت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در همان روستاها هزینه می‌شود.


تاریخ خبر: 1397/10/19
کلمات کلیدی: ایلام