مدیرکل امور مالیاتی یزد خبر داد:
اختصاص بیش از 319 میلیارد ریال به شهرداری‌های استان

مدیرکل امور مالیاتی استان یزد از اختصاص بیش از 319 میلیارد ریال به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان از محل مالیات بر ارزش افزوده در هشت ماهه سال جاری خبر داد که این رقم نسبت به سال گذشته 80 درصد رشد داشته است.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، منوچهر اسدی، مدیر کل امور مالیاتی یزد اظهار داشت: مالیات برارزش افزوده سهم مهمی در برقراری عدالت اجتماعی و اقتصادی دارد و به عمران وآبادانی و توسعه متوازن درکشور کمک شایانی می‌کند، اکنون نرخ مالیات بر ارزش افزوده 9 درصد است که از این نرخ 3 درصد به شهرداری‌ها و یک درصد به بیمه سلامت استان اختصاص می‌یابد و مابقی آن نیز به حساب خزانه دولت واریز می‌گردد.
وی با اشاره به اشاعه فرهنگ پرداخت مالیات در جامعه افزود: موضوع گسترش فرهنگ مالیاتی و نهادینه شدن آن در سطح جامعه یکی از مهمترین اهداف و چشم اندازهای سازمان امور مالیاتی است که نیازمند سرمایه‌گذاری و آگاهی بخشی عمومی در خصوص نتایج و آثار مثبت آن در کشور است.
اسدی خاطر نشان کرد: اطلاع رسانی در خصوص پروژه‌های عمرانی، فرهنگی، ورزشی و تفریحی و...که توسط شهرداری‌ها از محل مالیات بر ارزش افزوده اجرا می‌شود، در آگاه سازی مردم نقش مهمی دارد و فعالان اقتصادی نیز نسبت به پرداخت مالیات رضایت بیشتری خواهند داشت، زیرا به عینه اثرات پرداخت مشاهده می‌کنند.
مدیرکل امور مالیاتی یزد تصریح کرد: در همین راستا در برخی شهرهای استان تعدادی از پروژه‌ها و بوستان‌ها با عنوان " مالیات" نام‌گذاری شده است که این روند در اعتمادسازی مردم در خصوص پرداخت مالیات و عوارض اثرگذار است.


تاریخ خبر: 1397/10/26
کلمات کلیدی: یزد