مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان اعلام کرد:
برگزاری مسابقه نقاشی در راستای فرهنگ‌سازی مالیاتی

مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان در راستای فرهنگ‌سازی مالیاتی از برگزاری مسابقه نقاشی «سهم من از مالیات» به مناسبت چهلمین سالگرد بزرگداشت انقلاب اسلامی خبر داد.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، عباس بی‌نیاز، مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان، فرهنگ‌سازی مالیاتی را گامی جهت تغییر و بهبود نگرش درزمینه‌ی مشارکت شهروندان نسبت به پرداخت مالیات و کاهش فرار مالیاتی دانست و اعلام کرد: این مسابقه باهدف آگاه‌سازی کودکان نسبت به عواید و مزایای پرداخت مالیات در گروه سنی 7 تا 15 سال و با محوریت خدمات شهری، عمران و آبادانی شهر، بهداشت و درمان، ورزش و توسعه فضاهای آموزشی در تمامی شهرستان‌های استان برگزار می‌گردد.
وی در ادامه افزود: فرهنگ‌سازی در عرصه مالیات از ضروریات و اهداف اداره کل امور مالیاتی استان است تا بدین‌وسیله بتوان از سنین پایین‌تر نگرش پرداخت مالیات را در کودکان تقویت کرد که پرداخت مالیات موجب رونق اقتصادی، تحقق عدالت اجتماعی و عمران و آبادانی می‌گردد و اثرات پرداخت مالیات باید برای مردم روشن شود.
بی‌نیاز با اشاره به ترویج فرهنگ مالیاتی در کشور افزود: برای افزایش سهم درآمدهای مالیاتی می‌بایست سطح فرهنگ پرداخت مالیات در جامعه را به‌گونه‌ای ارتقا داد که مالیات دادن برای مردم مانند انجام عبادت تلقی شود .
مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان در پایان خاطرنشان کرد: تغییر رفتار و نگرش، پدیده‌ای زمان‌بر است و فرهنگ‌سازی در عرصه مالیات نیازمند تلاش جدی و پیگیری و ممارست در این عرصه است تا باگذشت زمان پرداخت به موقع مالیات برای افراد تبدیل به فرهنگ گردد.


تاریخ خبر: 1397/11/17
کلمات کلیدی: سمنان