مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی: تهیه و نصب پکیج های برق خورشیدی و مخازن ذخیره آب و همچنین بهسازی و مرمت چاه های مالداری از محل مالیات بر ارزش افزوده
مدیرکل امور عشایر
مدیرکل امور عشایر استان خراسان جنوبی به منظور بررسی و پیگیری مسائل و مشکلات جمعیت عشایر، در محل دفتر مدیرکل با مدیرکل امور مالیاتی استان دیدار و گفتگو نمود.
در این دیدار آقای حسین پور مدیرکل امور عشایر استان خراسان جنوبی ضمن بیان برخی از مسائل و مشکلات جامعه عشایری استان گفت: عشایر سربازان دو جبهه امنیتی و اقتصادی کشور و استان مرزی خراسان جنوبی هستند و همواره نشان داده اند که می توان با اتکا به تولید داخل و بر اساس سرمایه های بومی شرایط اقتصاد مقاومتی را محقق نمود. جمعیت عشایر استان خراسان جنوبی در حال حاضر با توجه به برخی از شرایط محیطی و اقلیمی با مشکلات متعددی از قبیل خشک سالی مواجهند و هنوز بایستی برخی از مناطق استان با تانکر آب رسانی شود. لذا ما سعی نموده ایم با وجود کمبود منابع در بخشهای مختلف، با برنامه ریزی مناسب تا حد امکان برخی از نیازهای این عزیزان را مرتفع کنیم. ولی با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در نام‌گذاری امسال به نام رونق تولید، از کلیه مسئولین استانی و کشوری می خواهیم که عشایر را به صورت ویژه مورد توجه قرار دهند تا بخش مهمی از اشتغال و همچنین تأمین نیازهای دامی استان محقق گردد.
آقای حسین پور ضمن تقدیر و تشکر از اداره کل امور مالیاتی استان درخصوص وصول مالیات بر ارزش افزوده و اختصاص مبالغ قابل توجهی از این محل به مناطق عشایری گفت: در سال گذشته بیش از 56 میلیارد ریال از محل عوارض وصول شده در نظام مالیات بر ارزش افزوده در اختیار اداره کل امور عشایر استان قرار گرفته است و ما سعی نموده ایم با ایجاد تسهیلات و امکانات لازم از قبیل تهیه و نصب پکیج های برق خورشیدی و مخازن ذخیره آب و همچنین بهسازی و مرمت چاه های مالداری برای عشایر استان به منظور تکمیل زنجیره تولید و پرواربندی دام، گام مهمی برای حمایت از جامعه عشایری برداریم.
در ادامه آقای نباتی مدیرکل امور مالیاتی استان ضمن تبریک ماه مبارک رمضان گفت: برای ما خدمت در سازمان امور مالیاتی کشور یک افتخار است که بتوانیم در شرایط کنونی نقش مهمی در تأمین درآمدهای جاری کشور با تکیه بر درآمدهای داخلی ایجاد نماییم. در جلسات مختلف نیز که با بخشهای مختلف عشایری استان خصوصا شرکتهای تعاونی عشایری داشته ایم، مقرر گریده است که به صورت ویژه مسائل و مشکلات این عزیزان در اسرع وقت پیگیری و حل گردد و امیدواریم بتوانیم با تعامل مناسب اداره کل امور مالیاتی و اداره کل امور عشایری استان، خدمات مناسبی به این عزیزان ارائه نماییم.
در پایان جلسه نیز مدیرکل امور عشایر استان لوح تقدیر رئیس محترم سازمان امور عشایر ایران به منظور حمایتهای لازم از جامعه معزز عشایری در سال 1397 را به مدیرکل امور مالیاتی استان تقدیم نمود.

تاریخ خبر: 1398/02/25
کلمات کلیدی: مالیات بر ارزش افزوده جامعه عشایری  شرکتهای تعاونی عشایری