مدیر کل امور مالیاتی استان قم تاکید کرد:
فرهنگ مالیاتی را به عنوان یک اصل باید در جامعه نهادینه کنیم

مدیر کل امور مالیاتی استان قم گفت: فرهنگ مالیاتی را به عنوان یک اصل انکار ناپذیر باید میان عموم اقشار جامعه نهادینه کنیم.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، سهراب امدادی فرد، مدیر کل امور مالیاتی قم در مصاحبه با خبرنگار صدا و سیمای مرکز استان به اهمیت نهادینه سازی فرهنگ مالیاتی تاکید کرد و گفت: نقش صدا و سیما در این زمینه بسیار مهم وتاثیر گذار است و از تعامل صدا و سیمای مرکز قم در این زمینه تقدیر وتشکر می کنیم.
مدیر کل امور مالیاتی استان قم اظهار داشت: سر لوحه ی کار ما در نظام مالیاتی و اقتصادی کشور همان فرمانی است که حضرت علی (ع)در خطبه ی 53 به مالک اشتر فرمودند، این فرمان یک فرمان سیاسی،اقتصادی و اجتماعی بود که در آن هم سیمای کارگزاران دولت وهم سیمای مردم و مالیات دهند گان را بیان می کند.
امدادی فرد گفت: نقش مالیات در اجرای اقتصاد مقاومتی نقشی بی بدیل است و ما در این راستا باید اخلاق و اعتقاد را سر لوحه ی کار خود قرار دهیم، که هم به سخنان مقام عظمای ولایت جامه عمل بپوشانیم و هم اهداف دولت را دنبال کنیم.
وی تاکید کرد: باید در مسیر مبارزه با کسانی که به جامعه و قانون بی احترامی می کنند، از منفعت و امکانات کشور به خوبی استفاده می کنند، ولی نمی خواهند مالیات را پرداخت کنند، حرکت کنیم وامسال هم فرارهای مالیاتی و تراکنش های بانکی کسانی که فرار مالیاتی دارند به خوبی بررسی می شود و اگر تفاوتی مشاهده شود، مالیات آن ها به صورت کامل و قانونی دریافت می شود .
مدیرکل امور مالیاتی استان قم با بیان اینکه سال گذشته در راستای عمران و آبادانی استان، بیش از یک هزار میلیارد ریال به شهرداری ها و دهیاری ها پرداخت و طرح های عمرانی و زیرساختی خوبی در استان اجرا شد، گفت: با توجه به وضعیت اقتصادی کنونی، باید کشور را بر پایه منابع و توانایی های داخلی اداره نماییم که مالیات بخشی از این درآمدهاست .


تاریخ خبر: 1398/03/29
کلمات کلیدی: قم