مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی:
ارتقاء فرهنگ مالیاتی، از عوامل تحقق درآمدهای مالیاتی است

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی گفت: فرهنگ سازی مالیاتی یکی از روش های اصولی برای وصول مالیات می باشد که اعتلای آن باعث تحقق درآمدهای مالیاتی می شود.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، غلامرضا شریفی، مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی در دیدار با اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی مدیران مسئول مطبوعات استان ضمن تاکید بر نقش محوری رسانه‌ها به خصوص رسانه‌های مکتوب و مجازی گفت: فرهنگ سازی مالیاتی یکی از روش های اصولی برای تحقق درآمدها می باشد و رسانه ها در این امر نقشی بی بدیل دارند.
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی افزود: در بحث فرهنگ‌سازی، اطلاع‌رسانی نقش عمده‌ای دارد و از آنجا که در رسانه‌های مجازی و مکتوب ظرفیت های خوبی برای گسترش این موضوع وجود دارد، لذا نظام مالیاتی می‌تواند از آنها بهره‌مند شده و متعاقب آن، حاکمیت است که از آن درآمدها برای بهره‌مندی جامعه استفاده می‌کند، اگر ما بتوانیم مالیات را با رضایت از مردم بگیریم و رضایت نسبی را هم در جامعه حاکم کنیم در کارمان موفق خواهیم شد.
مدیرکل امور مالیاتی استان آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: مردم باید حس کنند که پرداخت مالیات یک نوع مشارکت ملی است و برای رسیدن به پیشرفت اقتصادی و عظمت و اقتدار کشور نیاز به همکاری افراد جامعه با دولت است و تنها در چنین شرایطی است که مردم ارایه اظهارنامه را تکلیف دانسته و پرداخت به موقع مالیات و بها دادن به سیاستهای اقتصادی و مالیاتی را یاری نمودن به دولت در قبال برنامه های اقتصاد مقاومتی خواهند دانست.
شریفی در پایان ابراز امیدواری کرد که با کمک رسانه‌ها بتوانیم فرهنگ‌سازی مالیاتی را ترویج داده و کشور را همچون ممالک پیشرفته با درآمدهای مالیاتی اداره نماییم.


تاریخ خبر: 1398/04/03
کلمات کلیدی: آذربایجان شرقی