حجت الاسلام والمسلمین رضوی امام جمعه بسطام :
مردم علاقه مندند بدانند که مالیات در کدام قسمت ها وبخش ها هزینه می شود

بسطام
امام جمعه بسطام در ملاقات با مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان به مناسبت هفته فرهنگ مالیات مطرح کرد : مقام معظم رهبری در فرمایشات خود با تأکید بیشتر مطرح کردند که چرا باید در مملکت مالیات گریزی باشد درحالیکه به جای نفت وسرمایه های این چنینی باید بخش مالیات تقویت شود واین بیانگر اهمیت مالیات است .
به گزارش روابط عمومی اداره کل ، حجت الاسلام رضوی بیان کرد : مالیات از زمان ائمه در حکومت اسلامی جاری بوده و با مالیات شهرها اداره می شده است ولی چون مردم در گذشته در نظام شاهنشاهی زندگی می کردند هیچ گونه آگاهی نسبت به اثرات پرداخت مالیات نداشتند .
امام جمعه دائم بسطام اذعان داشت : در حکومت اسلامی برای فعالان اقتصادی طبق قانون مالیات تعیین شده است و باید نسبت به پرداخت آن مبادرت ورزند ودراین راستا فرهنگسازی لازم صورت گیرد و این فرهنگسازی با سخنرانی در خطبه ها ومحافل تأثیر گذار است .
حجت الاسلام والمسلمین رضوی در ادامه یادآور شد : مردم علاقه مندند بدانند که مالیات در کدام قسمت ها وبخش ها هزینه می شود واین نکته بسیار با اهمیت است واگر مردم مطلع وآگاه شوند که مالیات در شهرستان محل سکونت خودشان هزینه می شود با رغبت بیشتری نسبت به پرداخت مالیات اقدام خواهند کرد .
امام جمعه دائم بسطام خاطر نشان کرد : پس از انقلاب و با تشکیل حکومت اسلامی جهت تأمین عمران وآبادانی باید جامعه به سمت پرداخت مالیات سوق پیدا کند و مناسب است که مسئولان محترم مالیاتی شهرستان در محافل عمومی نسبت به هزینه کرد مالیات اطلاع رسانی نمایند وگزارش های لازم را ارائه دهند و در این بخش اگر اذهان عمومی نگرش منفی نسبت به مالیات داشته باشند با آگاهی نسبت به پیامدهای پرداخت مالیات توجیه خواهند شد .
مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان ضمن بیان اهمیت خدمتگزاری در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ادامه داد : خدمتگزاری در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که مقام معظم رهبری ولی فقیه آن است ، جای بسی افتخار است وتا زنده ایم سرباز نظام خواهیم بود و بی شک حضور مسئولان وسخنرانی در نماز جمعه جهت فرهنگسازی مالیاتی تأثیر گذار خواهد بود، در عرصه خدمت باید طوری عمل کرد که منافع حاصل از پرداخت مالیات نصیب مردم گردد وباید به عنوان مجری دولت در چارچوب قانون ودر راستای تبعیت از مقام معظم رهبری عمل کرد .
بی نیاز ادامه داد: باید در تأمین مالیات با مردم مدارا وبا فرار مالیاتی مبارزه کرد چراکه در شرایط جنگ اقتصادی نباید به واحدهای تولیدی فشار وارد کرد واستراتژی اداره کل امور مالیاتی استان بر مودی محوری وتعامل با مودی استوار است وبحمدالله در استان سمنان تمامی همکاران از پتانسیل خوبی در تعامل با مودیان و تأمین حقوق حقه مردم ودولت برخوردارند.

تاریخ خبر: 1398/04/26
کلمات کلیدی: هفته فرهنگ مالیاتی امام جمعه بسطام