مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی در اولین جلسه کارگروه توسعه مدیریت مطرح کرد:
اصلاح فرآیندهای مالیاتی، دلیل توسعه نظام مالیاتی و کاهش اعتراضات مردم است

اولین جلسه کارگروه توسعه مدیریت در سال 1398، با حضور مدیرکل، معاونین و اعضای کارگروه توسعه مدیریت عملکرد اداره کل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی و دکتر فتح زاده، معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان برنامه و بودجه استان و سرکار خانم قاسمی برگزار شد.
در این جلسه که با هدف هماهنگی و بررسی نقاط ضعف و قوت ارزیابی عملکرد اداره کل در سال 1397 با حضور نمایندگان سازمان برنامه و بودجه تشکیل شد، آقای لطفی دبیر کارگروه توسعه مدیریت عملکرد اداره کل امور مالیاتی، گزارشی در خصوص مصوبات کمیته های تخصصی ارائه و برنامه های عملیاتی این کمیته ها در سال 98 را توضیح دادند و سپس اولویت های عملیاتی کمیته های پنجگانه را معرفی نمودند.
دکتر فتح زاده، معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان برنامه و بودجه نیز با ابزار رضایت و تشکر از عملکرد تیم ارزیابی اداره کل امور مالیاتی و ضمن تشکر از مدیرکل امور مالیاتی استان بابت توجه و دستورات ویژه بابت پیگری امور و با مثبت ارزیابی کردن نحوه خدمت‌رسانی و پاسخگویی به ارباب رجوع این اداره کل در دو بخش میز خدمت حضوری و الکترونیکی، خواستار ارائه جزئیات و اقدامات صورت گرفته در کمیته های تخصصی و محورهای مختلف در جلسات آتی کارگروه، شدند.
سرکار خانم قاسمی، نماینده سازمان برنامه و بودجه نیز ضمن تشکر از مدیرکل امور مالیاتی استان، توجه ویژه به آخرین شناسنامه خدمات سازمان اداری استخدامی کشوری را به عنوان مرجع معرفی و اعلام داشتند در سال جاری انتخاب فرآیندها برای اصلاح و بهبود، می بایست از خدمات شناسنامه دار مورد تایید سازمان اداری استخدامی کشور، صورت گیرد.
غلامرضا شریفی، مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی نیز در این جلسه ضمن تاکید بر همکاری و هماهنگی اداره کل با تیم ارزیابی سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: ظرفیت‌های لازم برای شکوفایی هرچه بیشتر سیستم وجود دارد و اداره کل با تمام توان و امکانات، بهبود فرآیندهای ارائه خدمات رو به مردم را در جهت تکریم ارباب رجوع و مودی مداری، در دست کار خود قرار داده است.
شریفی، به مزایای اجرای طرح جامع مالیاتی اشاره کرد و اظهار داشت: با اجرای طرح جامع مالیاتی کیفیت فرآیند پاسخگویی به مودیان افزایش یافته و همین موضوع زمینه ساز کم رنگ شدن حضور فیزیکی مودی در واحد‌های مالیاتی گردیده است.
وی، با تاکید بر اهمیت و جایگاه امور مالیاتی در اقتصاد کشور، گفت: اصلاح فرآیندهای مالیاتی، دلیل توسعه نظام مالیاتی و کاهش اعتراضات مردم است.


تاریخ خبر: 1398/05/24
کلمات کلیدی: غلامرضا شریفی مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان شرقی کارگروه توسعه مدیریت