X
گزینه های پرداخت غیرنقدی در ژاپن (بخش دوم)
 

گزینه های پرداخت غیرنقدی در ژاپن (بخش دوم)

دوشنبه، 27 اردیبهشت 1400 | Article Rating

کارت های حمل و نقل شهری «سوییکا» و «پازمو»، قدیمی‌ ترین  سامانه ی غیرنقدی در ژاپن محسوب می شوند. شیوه ی ارتباط ژاپن با پرداخت غیرنقدی در مقایسه با دیگر نقاط جهان متفاوت است؛ درواقع برای سال ها «سوییکا» و «پازمو» تنها دو کارت مورداستفاده بودند. در ابتدا از آن ها صرفا برای پرداخت کرایه ی حمل و نقل اتوبوس و مترو استفاده می شد؛ اما به تدریج به در مغازه ها و فروشگاه ها نیز پذیرفته شدند. بنابراین جای شگفتی نیست که نسخه ی دیجیتال این کارت های حمل و نقل، هم اکنون یکی از پرکاربردترین اشکال پرداخت الکترونیک در ژاپن هستند.

در حالی که فیزیک کارت های سوییکا و پازمو را نمی توان با خود به هرجا برد، پرداخت با تلفن همراه جای خود را باز کرده است. این هم موجب سهولت کار و هم شرکت داده شدن خریداران پیگیر و علاقه مند در قرعه کشی دریافت جوایز می گردد. برخی روش ها و سامانه های دیگر پرداخت دیجیتال در داخل ژاپن که با آن ها در ادامه ی این گزارش آشنا خواهیم شد، عبارت اند از: پَی پَی، لاین پَی، آر پَی، مِر پَی، اوریگامی، دی بارای. روش ها و سامانه های بین المللی نیز شامل: اپل پَی و گوگل پَی هستند.

«پَی پَی»

این سامانه، کار مشترک یاهو و سافتبنک ژاپن است که هرچند از زبان انگلیسی پشتیبانی نمی کند، ولی به یمن کارزارهای تبلیغاتی بزرگی که برای برخی محصولات برند راه انداخته می شود، بسیار معروف و شناخته شده است. در حال حاضر، استفاده از این سامانه باعث بهره مندی از تخفیفات عمده ی سراسری و نیز امتیازگیری خرید از شماری فروشگاه یا مغازه می شود؛ با این وجود در «شرایط و مقررات خدمات» اعلام شده است که تخفیفات و ثبت امتیازهای خرید برای مشتریان ممکن است در آینده لغو شوند. سامانه پَی پَی در تمام مراکز خرید توکیو قابل پذیرش است و با بکارگیری آن می توان از اشانتیون های ارزان قیمت ساخت ژاپن بهره مند شد.

«لاین پَی»

این سامانه متعلق به «لاین»، بزرگ ترین شرکت پیام رسان در کل کشور ژاپن است. امنیت تراکنش های انجام گرفته با لاین پَی «بسیار بالا» اعلام شده و اپلیکیشن آن، هم در مغازه های شهری مورد پذیرش قرار می گیرد و هم در مراکز خرید آنلاین. به محض اینکه نرم افزار لاین پَی را دانلود کنید، می توانید ترازنامه یی را ازطریق انتقال پول از درگاه یک بانک و یا در تارنمای یک فروشگاه به حساب بانکی خود اضافه کنید. این سامانه از زبان انگلیسی پشتیبانی می کند.

ادامه دارد...

https://tokyocheapo.com/living/cashless-payment-apps-japan/

تصاویر
  • گزینه های پرداخت غیرنقدی در ژاپن (بخش دوم)
ثبت امتیاز
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: